انتخاب یک محافظ نمایشگر خوب از  اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا انواع مختلف آن‌ها درجه سختی و  مقاومت متفاوتی دارند و گاهی میزان شفافیت، انعکاس نور و ماتی صفحه  نمایش گوشی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. 

اغلب  محافظ‌های نمایشگر موجود در بازار به صورت آماده و مخصوص مدل‌های متفاوت  گوشی هوشمند یا دیگر دستگاه‌های دیجیتال ساخته می‌شوند. از این رو دانستن طریقه نصب گلس موبایل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به صورت عمومی، محافظ‌های نیمه سخت و شفافی مانند PET را می‌توان بهترین انواع این وسایل جانبی دانست که قادرند به خوبی از گوشی  شما در مقابل خراش یا افتادن از ارتفاع کم محافظت کنند. انواع مات و نیمه  شفاف این نوع برچسب نیز می‌توانند علاوه بر محافظت از نمایشگر، با خصوصیات  ظاهری مورد نظر شما نیز مطابقت داشته باشند.

برچسب‌های  بسیار سخت نیز معمولاً با شیشه گرما دیده و یک لایه پلاستیکی ساخته  می‌شوند و مقاومت بسیار زیادی در مقابل خراش ایجاد می‌نمایند. البته این  محافظ‌های شیشه‌ای بسیار سخت، بسیار شکننده نیز هستند و به راحتی خرد  می‌شوند. آموزش نصب گلس تبلت یا گوشی در خانه می‌تواند از دردسرهای بعدی  جلوگیری نماید.

اگر گوشی  زیاد از دستتان رها می‌شود یا مجبور هستید در محیط‌هایی شامل وسایل تیز با  آن کار کنید، لایه‌های پلاستیکی ضخیمی همچون پلی‌کربنات می‌توانند از  دستگاه شما در مقابل ضربه مستقیم و اشیاء تیز مراقبت کنند. البته این  برچسب‌ها ممکن است روی دقت لمس نمایشگر گوشی تاثیر منفی بگذارند. البته مهم  است که روش صحیح نصب گلس را نیز بدانید.

در  نظر داشته باشید که محافظ‌های نمایشگر، گوشی شما را از خراش‌های سبک و نه  چندان ضخیم در امان نگه می‌دارند، اما افتادن دستگاه از دست شما می‌تواند  به راحتی باعث شکستن بخشی از صفحه نمایش شود و به معنی پایان کار آن باشد.  از این رو لازم است در کنار آموزش نصب گلس گوشی، از یک  کیس با قاب سخت که لبه‌های نمایشگر را به خوبی می‌پوشاند نیز استفاده  نمایید. لبه‌های نمایشگر معمولاً در مقابل شکستگی بسیار آسیب پذیر هستند.

یادآوری این نکته مهم است که مراقبت ایده‌آل از نمایشگر دستگاه دیجیتال شما، ترکیب برچسب و قاب را شامل می‌شود. در ادامه این مطلب آموزش نصب گلس گوشی را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

1. یک مکان تمیز با حداقل گرد و خاک پیدا کنید

مرحله اول در آموزش نحوه نصب محافظ صفحه نمایش این است که یک فضای بسته و تمیز را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید در  صورت امکان، ابتدا محیط را با بخار آب پر کرده و بعد از کم شدن غلطت بخار،  کار نصب گلس روی گوشی را شروع کنید، زیرا در این زمان گرد و غبار کمتری از  حد معمول در اتاق وجود خواهد داشت.

در این مطلب نحوه نصب گلس گوشی در خانه را با هم مرور می‌کنیم. برای این کار دست‌ها و محیط کار شما باید کاملاً تمیز باشد.

2. نمایشگر را تمیز کنیدروش صحیح نصب گلس یک پارچه تمیز را شامل می‌شود. ابتدا با پارچه تمیز حاوی  یک حلال سبک همچون ترکیب آب و کمی صابون یا الکل دارای مقادیر کمی  ایزوپروپیل الکل، روی نمایشگر بکشید و آن را با یک پارچه دیگر خشک نمایید.  حال باید به وسیله دستمال میکروفیبری که معمولاً در کنار محافظ نمایشگر  فروخته می‌شود، گرد و غبار باقی‌مانده را به آرامی پاک کنید.

3. محل قرارگیری محافظ را تعیین کنید

در این مرحله از آموزش نصب گلس  موبایل، محافظ نمایشگر را از جعبه خارج کرده و بدون کندن لایه پشتی، موقعیت  قرارگیری آن را روی نمایشگر بررسی نمایید. حال فواصلی که باید برای  جایگیری درست سوراخ‌هایی همچون دوربین سلفی و میکروفون‌ها باید رعایت شوند  را تعیین کرده و به خاطر بسپارید.

4. حذف باقی مانده گرد و غبار

حباب‌های هوای باقی‌مانده زیر  برچسب در دراز مدت از بین می‌روند، اما گرد و غبار برای همیشه آنجا باقی  خواهد ماند که این امر می‌تواند چالشی جدی در تجربه کاربری شما ایجاد کند.  طریقه نصب گلس موبایل این است قبل از نصب محافظ، با استفاده از یک قطعه چسب  تمامی غبار اضافی را از روی نمایشگر بردارید.

نگاه  کردن به انعکاس نور در نمایشگر گوشی از زوایای کناری را می‌توان بهترین  راه برای تشخیص وجود یا عدم وجود غبار روی نمایشگر دانست. همراه برخی از  محافظ‌ها یک استیکر مخصوص برداشتن غبار اضافی قرار داده شده است.

5. نصب محافظ نمایشگر

محافظ نمایشگر یک پوسته دارد که  باید قبل از استفاده آن را جدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم که این پوسته را تا  وسط جدا نمایید تا بتوانید با گرفتن قسمت دیگرش آن را کنترل کنید. حال با  در نظر گرفتن فواصلی که در مرحله سوم تعیین کردید، برچسب را به دقت روی  نمایشگر قرار دهید. اکنون می‌توانید بقیه پوسته را نیز جدا نموده و محافظ  را به صورت کامل روی نمایشگر قرار دهید. با ادامه مراحل آموزش نصب گلس  موبایل با ما همراه باشید.

6. مشکلات احتمالی

اگر بعد از دنبال کردن طریقه  نصب گلس موبایل تا این مرحله متوجه شدید که کمی غبار روی نمایشگر باقی  مانده، باید آن را نادیده بگیرید، زیرا تلاش برای بیرون آوردن آن موجب به  وجود آمدن مشکلات بیشتری خواهد شد. برای بیرون آوردن مقادیر زیادی از غبار  نیز می‌توانید از یک برچسب استفاده کنید. برای تنظیم محل قرارگیری برچسب  روی نمایشگر و دنبال کردن روش نصب گلس موبایل می‌توانید گوشه آن را به  آرامی جدا نموده و به وسیله دست جابه‌جا کنید.

7. حذف حباب‌های هوا

حباب‌ها را با انگشت یا  وسیله‌ای مانند کارت اعتباری به سمت لبه‌ها فشار دهید. در نظر داشته باشید  که نیازی به خارج کردن همه حباب‌ها نیست، زیرا همه آن‌ها با فشار انگشتان و  مرور زمان ناپدید خواهند شد. در ادامه روش نصب برخی دیگر از انواع  پرکاربرد محافظ نمایشگر گوشی را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش نصب گلس سرامیکی

گلس‌های  سرامیکی از قابلیت‌هایی همچون مقامت در مقابل دمای بالا، دوام مکانیکی  عالی و امکان استفاده برای مدتی طولانی برخوردارند. این نوع از محافظ صفحه  نمایش البته قیمت نسبتاً بالایی دارد. گلس‌های سرامیکی به شدت قابل انعطاف  هستند و بعد از ضربه نمی‌شکنند؛ از این رو گزینه‌ای مناسب برای استفاده  بلند مدت به حساب می‌آیند.

در  ادامه با ویدئویی روش صحیح نصب گلس سرامیکی را به شما آموزش می‌دهیم. در  نظر داشته باشید که برای اجرای مراحل نحوه نصب گلس گوشی باید شرایطی همچون  محیط کار تمیز را رعایت کنید.

آموزش نصب گلس پرایوسی

آموزش نصب  گلس از نوع پرایوسی تفاوتی با دیگر انواع محافظ صفحه نمایش ندارد. ابتدا  باید نمایشگر گوشی یا تبلت خود را کاملاً تمیز کنید و بعد از جدا کردن تلق،  گلس پرایوسی را روی آن بگذارید. 

گلس‌های پرایوسی برای محافظت از حریم خصوصی شما طراحی شده‌اند تا نمایشگر تنها از زوایای خاصی و برای خود کاربر قابل مشاهده باشد.

آموزش نصب گلس UV

نصب  گلس UV روی گوشی‌های امروزی که بسیاری از آن‌ها از لبه‌های منحنی  برخوردارند، کار چندان آسانی نیست. در ادامه مطلب می‌توانید آموزش نصب گلس  یو وی روی نمایشگری با لبه منحنی را مشاهده نمایید.

آموزش نصب گلس نانو

برای آموزش نحوه نصب محافظ صفحه نمایش از نوع Nano می‌توانید از ویدئو زیر کمک بگیرید. محافظ‌های  نانو از مقاومت خوبی در مقابل خراش و ضربه برخوردارند و عمدتاً قیمت مناسبی  دارند. این گلس‌ها وضوح و روشنایی صفحه نمایش را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند.