آیا قصد خرید شارژر یا لوازم جانبی کابل USB برای گوشی خود دارید اما نمی دانید اصل است یا تقلبی؟ در اینجا ما هر دو را با کنار هم قرار دادن آنها با هم مقایسه کرده ایم و بیش از یازده تفاوت قابل توجه پیدا کرده ایم.

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند بر این باورند که استفاده از شارژرهای شخص ثالث و کابل USB هیچ خطری ندارد، با این حال، هر از چند گاهی ثابت شده است که استفاده از شارژرهای تقلبی، باتری ها، کابل های USB و سایر لوازم جانبی می تواند ناامن باشد و ممکن است به آن آسیب برساند.

اخیراً سعی کردیم تفاوت‌های بین کابل‌های شارژر سامسونگ اصلی و جعلی را پیدا کنیم تا به خوانندگان خود کمک کنیم تا هنگام خرید کابل‌ها و شارژرهای USB سامسونگ، بین این دو انتخاب عاقلانه داشته باشند.

تفاوت‌ها آنقدر جزئی بود که هرگز نمی‌توان فهمید کدام یک از لوازم جانبی اصلی سامسونگ است و کدام یک نسخه ماکت است، مگر اینکه شارژرها و کابل‌های USB از نظر فیزیکی در کنار هم قرار گرفته باشند و به دقت بررسی شوند، همانطور که در این مقاله انجام دادیم. .

بنابراین در تلاشی برای کمک به شما در خرید شارژر و کابل USB خود بدون استرس، لیستی از تفاوت‌های قابل مشاهده را گردآوری کرده‌ایم که فقط می‌توانید متوجه شوید که در هنگام خرید شارژر و کابل دیتا اورجینال همراه خود داشته باشند.

تفاوت‌هایی که در این مقاله ذکر کرده‌ایم به شما کمک می‌کند تا از اصل یا تقلبی بودن شارژر و کابل USB که توسط فروشنده و/یا عرضه‌کننده فروخته می‌شود، اطمینان حاصل کنید.

همچنین، اگر قصد دارید شارژر اصلی سامسونگ یا کابل USB را از هر فروشگاه تجارت الکترونیکی آنلاین سفارش دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطمئن شوید تامین‌کننده‌ای که با آن سفارش می‌دهید معتبر است.

جدا از تفاوت‌های قابل مشاهده بین شارژرهای اصلی سامسونگ و شارژرهای تقلبی، ممکن است تغییراتی در مدارهای آنها و همچنین قدرت خروجی و رتبه‌بندی جریان وجود داشته باشد. به خاطر داشته باشید که مدارهای شارژر ضعیف با قدرت خروجی متفاوت از مدارهای اصلی می توانند برای همیشه به گوشی هوشمند شما آسیب بزنند.

در زیر ۱۱ تفاوت قابل توجه بین شارژرهای تقلبی و اصلی سامسونگ و کابل‌های USB را بیان کرده‌ایم که به شما در تشخیص اصل یا تقلبی بودن شارژر و کابلی که برای گوشی هوشمند خود می‌خرید کمک می‌کند.

1. کیفیت ساخت شارژر

اولین چیزی که هنگام برداشتن شارژر خود متوجه آن خواهید شد کیفیت ساخت کلی آن است. شارژر اصلی باید به خوبی ساخته، جامد و قوی باشد. در حالی که شارژر تقلبی احساس می کند که از پلاستیک ارزان قیمت ساخته شده است.

2. وزن شارژر

اگر هنگام خرید شارژر دیگری، شارژر اصلی سامسونگ خود را همراه داشته باشید، تنها با ارزیابی وزن شارژرهای اصلی و تقلبی، می‌توانید شارژر اصلی و تقلبی را تشخیص دهید. با توجه به کیفیت ساخت برتر، شارژر اصلی باید نسبت به شارژر تقلبی سنگین‌تر باشد.

3. گوشه ها و لبه های شارژر

اگر قسمت بالایی و لبه‌های شارژر اصلی را با شارژر تقلبی مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که گوشه‌ها و منحنی‌های شارژر تقلبی ناهموار است و مقداری پلاستیک اضافی دارد، در حالی که شارژر اصلی لبه‌های صاف و هموار دارد. (همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید).

4. اتصالات روی شارژر

هر دو شارژر اصل و تقلبی یک مفصل در وسط دارند. شارژر اصلی دارای مفصل صاف و صاف است در حالی که شارژر تقلبی دارای مفصل تیز و برجسته است. (در تصویر بالا مشخص شده است)

5. شیار پورت اتصال USB روی شارژر

همانطور که در آخرین نکته صحبت کردیم، برش درگاه پورت کانکتور USB شارژر تقلبی نیز گوشه ها و لبه های ناهمواری دارد. در حالی که شارژر اصلی دارای لبه های خوش ساخت، صاف و صاف است. (همانطور که در تصویر بالا می بینید).

6. دوشاخه شارژر

دوشاخه‌های استاندارد اروپایی در شارژر اصلی سامسونگ دارای یک لایه پلاستیکی اضافی در انتهای پایین ساختار دوشاخه‌ها هستند تا استحکام و پشتیبانی بیشتری را ارائه دهند که دوام کلی آن را نیز افزایش می‌دهد. در حالی که در شارژر جعلی سامسونگ متوجه خواهید شد که دوشاخه های ساده و بدون ساختار دوام وجود دارد. (همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید).

7. اندازه رابط Micro USB

در کابل micro-USB به USB، متوجه خواهید شد که تفاوت قابل توجهی بین اندازه کانکتور میکرو USB کابل USB اصلی سامسونگ و کابل USB تقلبی وجود دارد. کانکتور micro-USB اصلی طول کمتری دارد و به بدنه نزدیک‌تر است، در حالی که کابل USB تقلبی یک کانکتور میکرو USB بزرگ‌تر دارد و فضای بیشتری بین کانکتور و بدنه وجود دارد که احتمال شکسته شدن آن پس از استفاده مکرر بیشتر است. . (در تصویر زیر مشخص شده است)

8. اتصال Micro USB

اگر به اینترلاک دقت کنید، متوجه خواهید شد که اینترلاک های میکرو یو اس بی اصلی به طور پیوسته قرار گرفته اند، شکل ذوزنقه ای دارند و فاصله آنها برابر است. در حالی که در کابل USB تقلبی، اینترلاک های میکرو USB به طور متناقض قرار دارند و به شکل مربع هستند. (همانطور که در تصویر بالا می بینید).

9. نماد USB در رابط Micro USB

نماد USB حک شده بر روی بدنه کانکتور micro USB دارای تنوع است. همانطور که در تصویر بالا می بینید. کانکتور کابل USB اصلی دارای یک علامت لیزری رنگ روشن است در حالی که کانکتور تقلبی دارای نماد USB با رنگ تیره است.

10. رابط USB

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، سطح پوسته کانکتور USB اصلی دارای یک فرورفتگی کوچک است. در حالی که پوسته رابط USB روی کابل USB تقلبی دارای سطح صاف است.

11. علامت USB روی کانکتور USB

همانطور که در تفاوت شماره 9 در بالا ذکر شد، انتهای کانکتور USB نیز تغییرات جزئی در رنگ چاپ نماد USB دارد. تفاوت این دو را در تصویر بالا مشاهده می کنید.

نتیجه

در پایان، می‌توان گفت که تشخیص تفاوت‌هایی که در این مقاله ذکر شد، در صورتی که یک محصول یا لوازم جانبی اصلی همراه خود نداشته باشید تا بین این دو مقایسه و تمایز قائل شوید، دشوار است. و همانطور که در ابتدا ذکر شد، استفاده از یک شارژر تقلبی یا تقلبی با گوشی هوشمند خود می تواند به مرور زمان، اگر نه بلافاصله، به آن آسیب برساند. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که فقط از محصولات و لوازم جانبی اصل استفاده کنید.